wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

 

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy GórnejOrawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej

Orawski Park Etnograficzny przedstawia całokształt kultury regionu Górnej Orawy. Mamy tu więc budownictwo mieszkalne z jego ciekawą architekturą i wyposażeniem wnętrz, budownictwo związane z gospodarką rolno-hodowlaną, tak typową dla Orawy, które reprezentują zabudowania gospodarcze, lamus i piwnica do przechowywania płodów rolnych, pasieka z ciekawymi typami uli. Są tutaj wiejskie zakłady przemysłowe które zaspokajały potrzeby wsi jak: tartak, folusz , kuźnia i olejarnia.

 

Obok sołtysiego dworu i chałup chłopskich, zamożnych i biednych, reprezentujących różne części Orawy mamy dwie karczmy, które w życiu wsi orawskiej odgrywały niepoślednią rolę nie tylko jako miejsce zabaw i pijaństwa, ale jako centrum życia społeczno towarzyskiego, stanowiły bowiem miejsca spotkań całej wsi. Czołowy obiekt i najcenniejszy zabytek Muzeum - dwór Moniaków wraz z budynkami gospodarczymi obrazuje życie drobnej warstwy szlacheckiej

Szczególnie polecamy zajęcia edukacyjne z regionalizmu, czyli malarstwo na szkle, produkcja płótna z lnu, wypiek chleba, wyrób szmacianych lalek czy wyrób kwiatów z bibuły.

w programie wycieczki:

  • przejazd autokarem do Zubrzycy Górnej
  • zwiedzanie Orawskiego Parku Etnograficznego, i/lub zajęcia edukacyjne
  • opieka przewodnika PTTK

Czas trwania wycieczki: ok. 6 do 8 godz.


Zajęcia edukacyjne są prowadzone z grupami 10-20 osób w godzinach 9.00-15.00 od poniedziałku do piątku. Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy GórnejOrawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej