wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

BRATYSŁAWA W JEDEN DZIEŃ...

BRATYSŁAWA W JEDEN DZIEŃ...BRATYSŁAWA W JEDEN DZIEŃ...

Stolica Republiki Słowackiej BRATYSŁAWA (BRATISLAVA), nazywana także „Klejnotem Dunaju“ może się poszczycić nie tylko bogatą historią (przez kilkaset lat była stolicą ówczesnych Węgier), ale także interesującą współczesnością (stanowi ona centrum najbardziej dynamicznie rozwijającego się regionu w Europie Środkowej).

BRATYSŁAWA (425 500 mieszkańców), leżąca na południowym zachodzie Słowacji, rozpościera się na obydwu brzegach Dunaju oraz u podnóża pasma górskiego Małych Karpat. Już od zamierzchłych czasów, dzięki tak doskonałemu położeniu, koncentrowało się w tym miejscu ożywione życie.

Obecnie miejsca te są świadkami szybkiego rozwoju młodej Republiki Słowackiej. Pomimo swojej bogatej historii Bratysława jest jedną z najmłodszych stolic świata, co więcej ma także stosunkowo młodą pod względem wiekowym populację. Nowoczesna metropolia jest otwarta nie tylko na Europę, ale także na cały świat, o czym świadczy rosnąca ciągle liczba odwiedzających turystów, pochodzących z różnych jego stron. Przyciąga ich tutaj przytulność co prawda niezbyt dużego a jednak tętniącego życiem miasta, urok zabytków i bogactwo historii przeplatające się ze współczesnością. Pałace, nowoczesne centra handlowe, doskonałość kunsztu słowackich kucharzy i browarników, przyjazne nastawienie mieszkańców, liczne międzynarodowe imprezy kulturalne i sportowe, wystawy, handlowe przedsięwzięcia. Powodów do tego, aby tutaj przyjechać jest, mówiąc w skrócie, dużo a tych, którzy się w Bratysławie zakochają, ciągle przybywa.

 


PROGRAM ZWIEDZANIA:

Spacer do najciekawszych zakątków  Bratysławy:

  • Katedra św. Marcina – dawny kościół koronacyjny królów węgierskich.
  • Słowacki Teatr Narodowy – zachwycający przykład wiedeńskiej architektury.
  • Stare Miasto  - barokowo – secesyjne kamieniczki wraz ze Starym Ratuszem z końca XIII w.
  • ulica Michalska z barokowymi XVIII wiecznymi pałacami węgierskich arystokratów.
  • Plac i Pałac Prymasowski – klejnot architektury klasycystycznej, była rezydencja arcybiskupów.
  • Plac Franciszkanów – z najstarszą gotycką budowlą sakralną w Bratysławie.
  • Brama Św. Michała – gotycka brama z pierwszej połowy XIVw, pozostałość dawnych murów obronnych.
  • Academia Istropolitana – narodowy zabytek kultury, pierwszy uniwersytet na terenie obecnej Słowacji.
  • Niebieski Kościółek (Kościół św. Elżbiety) – secesyjna jednonawowa świątynia, ufundowana przez cesarza Franciszka Józefa I poświęcona pamięci tragicznie zmarłej żonie, cesarzowej Elżbiecie (Sisi)


czas wolny-;)

Przejażdżka Bratysławskim Tramwajem z Bratysławskim przewodnikiem, w programie krótki postój na Bratysławskim Zamku (Stary Hrad). Zobaczymy między innymi:  Pałac Prezydencki wraz z pięknym ogrodem, Kościół i Klasztor Elżbietanek, Redutę, Słowacki Parlament i wiele, wiele innych...
Rejs stakiem po Dunaju do ruin zamku Devin, zwiedzanie zamku - jednego z najstarszych zamków w Europie - czas wolny, degustacja i zakup słynnych Słowackich win-;) Powrót do kraju-;)

zapraszam....

 

BRATYSŁAWA W JEDEN DZIEŃ...BRATYSŁAWA W JEDEN DZIEŃ...BRATYSŁAWA W JEDEN DZIEŃ...