wisla-travel

 

OSADA KAMRATOWO

Apartamenty o Wysokim
Standardzie

-----------------------------

Portal
Narciarstwa Biegowego

-----------------------------

 

OFERTA DLA GRUP

Wadowice, Szlak Karola Wojtyły

Wadowice, Szlak Karola Wojtyły

Zapraszamy na sentymentalną podróż śladami Karola Wojtyły po Wadowicach.
Specjalnie z myślą o turystach i pielgrzymach stworzony został Szlak Karola Wojtyły. Łączy on 11 miejsc w całym mieście, które wiążą się z okresem młodości przyszłego Papieża.

Poruszając się Szlakiem odwiedzimy Jego Dom Rodzinny, kościół, w którym przyjmował chrzest, miejsce gdzie chodził po maturze na kremówki i wiele innych, równie ciekawych!

Czytaj więcej: Wadowice, Szlak Karola Wojtyły

Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle

Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle

Zamek w Wiśle jest awangardowym dziełem polskiej myśli architektonicznej i artystycznej okresu XX-lecia międzywojennego. O jego unikalności świadczy nie tylko architektura, lecz również bezprecedensowy jak na tamten okres wystrój i wyposażenie wnętrz.

 

Czytaj więcej: Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle

Prezentacja Realizacji Filmów Animowanych w Bielsku-Białej

Prezentacja Realizacji Filmów Animowanych w Bielsku-Białej

Dla szkół, obozów, kolonii w czasie roku szkolnego i wakacji  proponujemy popularnonaukową prezentację realizacji filmów animowanych.

 

 

Czytaj więcej: Prezentacja Realizacji Filmów Animowanych w Bielsku-Białej

Park Rozrywki "Dinolandia" w Inwałdzie

Park Rozrywki "Dinolandia" w Inwałdzie

Park Rozrywki Dinolandia powstał w Inwałdzie, położonym pomiędzy Wadowicami i Andrychowem. Mieszka w nim ponad 50 różnej wielkości dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Jest to jedyna w Europie kolekcja tych zwierząt, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych.

 

Czytaj więcej: Park Rozrywki "Dinolandia" w Inwałdzie

Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie

Park Miniatur Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie

Park Miniatur to jedyne miejsce, w którym możliwa jest podróż dookoła świata w ciągu jednego dnia. Potrzebne jest tylko kilka minut by przekroczyć granicę. Cały świat zmieścił się na powierzchni 45 000 m2.

Pomysłowo zaprojektowane alejki prowadzą turystów do kolejnych państw i ich cennych zabytków. W Parku Miniatur znajduje się ponad 50 modeli najsławniejszych cudów architektonicznych świata, m.in.: Świątynia Akropolu, Coloseum, Krzywa Wieża w Pizzie, Bazylika św. Piotra, Statua Wolności, Mur Chiński, Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Sfinks, Biały Dom.

 

Czytaj więcej: Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie

Muzeum Zamkowe w Pszczynie z przełomu XV/XVI w.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie z przełomu XV/XVI w.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie przedstawia bardzo dobrze zachowane wnętrza, komnaty, salony oraz galerie z XIX – XX w. Zwiedzających z pewnością zainteresują ekspozycje stałe gdzie podziwiać możemy między innymi zrekonstruowane wnętrza Apartamentu i sypialni Cesarza oraz Cesarzowej. W nowo otwartym  Gabinecie Miniatur zobaczymy ponad 200 miniatur, sylwetek oraz płaskorzeźb. Zachęcam również do zwiedzenia Zbrojowni gdzie znajdziemy uzbrojenie europejskie oraz orientalne pochodzące z okresu od XVI wieku do lat międzywojennych XX wieku.

 

Czytaj więcej: Muzeum Zamkowe w Pszczynie z przełomu XV/XVI w.

Muzeum Browaru w Żywcu

Muzeum Browaru w Żywcu

Muzeum Browaru Żywiec zostało uruchomione 9 września 2006 roku w piwnicach żywieckiego browaru z okazji 150-lecia Browaru.

Wnętrza Muzeum, odwzorowują proces powstawania piwa w browarze. Wizytę zaczynamy od Sali w której możemy obejrzeć składniki wykorzystywane do produkcji piwa, potem oglądamy szczegółową makietę browaru, przenosimy się w czasie do XIX-to wiecznego Żywca, gdzie możemy obejrzeć pracownie architekta, stolarza, wyszynk z epoki czy spotkać wirtualnego psa.

Czytaj więcej: Muzeum Browaru w Żywcu

Kalwaria Zebrzydowska, Światowe Dziedzictwo Kultury UNESCO, Sanktuarium

Kalwaria Zebrzydowska, Światowe Dziedzictwo Kultury UNESCO, Sanktuarium

Znane na cały świat miejsce pielgrzymkowe. Najważniejsze po Częstochowie miejsce kultu maryjnego w Polsce
Kalwaria Zebrzydowska jako zabytkowy zespół architektoniczno-krajobrazowy i pielgrzymkowy - Bazylika, Klasztor OO. Bernardynów i Dróżki - będący unikalną wartością kulturową, przyrodniczą i kultową, został jako jedyna na świecie kalwaria, a jest ich w całej Europie ponad tysiąc, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa w dniu 01 XII 1999 r.

 

Czytaj więcej: Kalwaria Zebrzydowska, Światowe Dziedzictwo Kultury UNESCO, Sanktuarium

Więcej artykułów…

  1. Zabytkowe miasto Cieszyn